wtorek, 19 marca 2024

Krótko o parafii

Wieczysta adoracja w intencji
Archidiecezji Poznańskiej
27 kwietnia

Liczba mieszkańców
5206

Odpusty parafialne
16 lipca - NMP z Góry Karmel
14 września - Podwyższenia Krzyża
16 października - św. Jadwigi

Terytorium
Babkowice, Bielawy, Czeluścin,
Czeluścinek, Gębice,
Kościuszkowo, Krzekotowice,
Krzyżanki, Ludwinowo,
Magdalenki, Pasierby (część),
Pępowo, Siedlec, Sroki,
Wilkonice

Proboszczowie po 1945:
ks. Alfons Kasior (1945-1948)
Ks. Florian Maćkowiak (1948-1958)
Ks. Bronisław Pasikowski (1958-1960)
ks. Teodor Lerch (1960-1966)
ks. Stanisław Stefaniak (1966-1971)
ks. Antoni Kaczmarek (1971-1972)
ks. Stanisław Kaczmarek (1972-1986)
ks. Zenon Półrolniczak (1986-2005)
ks. Henryk Szwarc (2005-2013)
ks. Kazimierz Małek (2013-2020)

ks. Andrzej Drobiński (2020-)

Kapłani i Siostry

 Kapłani pochodzący z parafii:
ks. Czesław Grzonka (1903-1942)
O. Antoni Turbański OFM (1911-2008)
ks. Stanisław Walkowiak (1951,+1985)
ks. Feliks Płócieniczak (1952,+2006)
ks. Teodor Walorski (1956, +1986)
ks. Antoni Staszewski SDB (1960, +2015)
ks. Romulad Turbański (1989)
ks. Waldemar Szlachetka (1993)
ks. Grzegorz Szafraniak (1999)
ks. Piotr Matuszak (2001)

Siostry pochodzące z parafii:
S. Małgorzata Leokadia Pospiech
21.12.1907-03.03.1952
Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek
od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej
(Wilkonice)

S. Germana Stanisława Poprawa
(1894-1975)
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Maryi w Pleszewie
(Wilkonice)


S. Ignacja Julianna Wiatroszak

(1895 -1980)

Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek

(Sroki)

 

Maria Jeremia Waleńska
(1911 -1989)
Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek
(Ludwinowo)

S. Heliodora Waleńska (+1982)
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Maryi w Pleszewie
(Magdalenki)


S. Joanna Gulcz
od Jezusa Chrystusa Kapłana
Karmelitanka Misjonarka (Gębice)

S. Maria Aleksandra Piotrowiak
Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej
(Ludwinowo)

S. Teofania Teresa Turbańska
(1927 - 2019)
Zgromadzenie Służebniczek Maryi
Wielkopolskie (Babkowice)

Modlimy się o liczne i święte
powołania kapłańskie,
zakonne i misyjne

Czarna Górna 2014

Dzień 1.
Sobota 2 sierpnia 2014

Powoli zbliża się godz. 21,00, godzina wyjazdu na Obóz Parafialny do Czarnej Górnej w Bieszczadach. Dzieci i młodzież gromadzą się w oczekiwaniu na autobus. Tuż po 21.00 autobus nadjeżdża. Teraz pakowanie bagażu. Panowie pomagają załadować zgrzewki z wodą. Krótkie pożegnanie i wyruszamy w Bieszczady. Mijamy Wrocław, Katowice, Kraków, Sanok... . Choć droga była długa, przebiegła w radości i miłej atmosferze. Postoje mieliśmy co 2-2,5h, najczęściej na stacjach paliwowych, gdzie wielu z nas oczekiwało na hot-dogi. Atrakcją i skróceniem drogi stało się wyświetlenie filmu "Auta". Wiele osób bez problemów wyspało się w autobusie.


Dzień 2.
Niedziela 3 sierpnia 2014
Do Czarnej Góry przybyliśmy o godz. 9,00. Zakwaterowaliśmy się w szkole, która została przystosowana do grupy obozowej: sale lekcyjne zamieniono na pokoje noclegowe. Po rozmieszczeniu się w pokojach, zeszliśmy do stołówki na pierwszy obozowy obiad: rosół i pierś z kurczaka. Po południu został wydzielony czas na sen i regenerację sił. Chętni poszli grać w piłkę nożną na sali. Na godzinę 18,00 wybraliśmy się na mszę św. do pobliskiego kościoła, który dawniej był cerkwią grekokatolicką. O 22,00 zapanowała cisza nocna.


Dzień 3.
Poniedziałek 4 sierpnia 2014

Wstaliśmy o 7,30 bo śniadanie było zaplanowane na 8,00. Po śniadaniu komisja składająca się z opiekunów oceniła porządek w poszczególnych pomieszczeniach. Po krótkich przygotowaniach wybraliśmy się w góry. Autokarem podjechaliśmy na wejście na szlak, kupiliśmy karnet na wejścia i ruszyliśmy w górę. Pogoda nam dopisywała, było niezwykle słonecznie i wielu z nas nabrało górskiej opalenizny. Podzieliliśmy się na grupy, ponieważ niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli możliwość wspinaczki, inni natomiast mieli na swoim koncie zdobyte różne szczyty. Tego dnia zdobyliśmy Chatkę Puchatka a młodsi uczestnicy byli zdumieni, że żadnego Puchatka tam nie było. Jedna grupa szlakiem zeszła do Wetliny skąd zabrał ich autobus. Silniejsi i bardziej zainteresowani zdobyli jeszcze Smerek (1222) i doszli do Kalnicy, gdzie za chwilę podjechał nasz autobus. O 18,00 wróciliśmy na obiadokolację: zupę pomidorową i kaszę. Wieczorem w sali gimnastycznej graliśmy w piłkę siatkową. Dużym zainteresowaniem cieszył się także stół tenisowy.


Dzień 4.
Wtorek 5 sierpnia 2014

Kolejny dzień a my w pośpiechu pakujemy się i jedziemy na Majdan, skąd wyrusza kolejka bieszczadzka. Niestety spóźniliśmy się. Pojechaliśmy do Cisnej, która jest jedną z najstarszych miejscowości w Bieszczadach. Poświęciliśmy trochę czasu na zakup pamiątek. Postanowiliśmy wejść na Małą Rawkę a po wypoczynku na Wielką Rawkę. Dalej nie mogliśmy iść, gdyż wszystko wskazywało, że zbliża się nawałnica. Gdy schodziliśmy było słychać w oddali deszcz i pioruny. Po powrocie do schroniska zorganizowaliśmy turniej tenisowy dla chłopców, pozostali grali w siatkówkę.


Dzień 5.
Środa 6 sierpnia 2014
Zaplanowaliśmy dzisiaj, że pojedziemy na basen do Ustrzyk Górnych. Okazało się, że mają awarię pompy na dużym basenie. Przed 10,00 poinformowano nas, że usterkę usunięto i możemy przyjechać. Gdy stanęliśmy koło basenu większość uznała, że pójdziemy na baseny odkryte. Pływaliśmy tam i bawiliśmy się w wodzie do godz. 14,00. Wracając zatrzymaliśmy się koło Biedronki, bo każdy miał ochotę na coś słodkiego. Potem na obiad nie było wielu chętnych. Wieczorem rozegrał się turniej tenisa stołowego dla dziewcząt. Odbył się też mieszany mecz piłkarski.


Dzień 6.
Czwartek 7 sierpnia 2014

Dzisiaj wyjście w góry na Tarnicę najwyższy szczyt w Bieszczadach. Po zdobyciu szczytu chcieliśmy wejść na Halicz, drugi co do wysokości szczyt, ale załamanie pogody i zbliżająca się burza całkowicie to uniemożliwiła. Wróciliśmy do naszej bazy.


Dzień 7.

Piątek, 8 sierpnia 2014
Ze względu na deszcz zrezygnowaliśmy ze wspinaczki. Dzień wykorzystaliśmy nieco inaczej. Odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, gdzie przez godzinę poznawaliśmy typową faunę i florę polskich gór. Niestety nie można było zrobić sobie zdjęcia z niedźwiadkiem ani sarnami. Następnie pojechaliśmy do skansenu w Sanoku ? Muzeum Budownictwa Ludowego. Choć nazwa brzmi odstręczająco wszyscy zostali zauroczeni galicyjską wioską. Spodobała nam się wspaniała wędrówka po minionej epoce? Zwiedziliśmy dawną straż pożarną, pocztę, aptekę, sklep, dom nauczycielski, szkołę, domy żydowskie. Największą atrakcją była opowieść o obrzędach greckokatolickich w cerkwi. Zrezygnowaliśmy natomiast ze zwiedzania Muzeum Historycznego na rzecz zjazdu na linie nad Sanokiem (odważni skorzystali kilka razy). Wieczorem rozegraliśmy mecze tenisa, siatkówki i piłki nożnej.


Dzień 8.

Sobota, 9 sierpnia 2014
Ten dzień ponownie spędziliśmy w górach. Wszyscy wdrapali się na Połoninę Caryńską (1295 m. n.p.n.), skąd wróciliśmy do Ustrzyk Dolnych. Widoki były cudowne, a trasa należała to jednych z łatwiejszych. Przeszkodę stanowiło niestety gęste błoto i często występujące wystające korzenie, przez co niektórzy z uczestników zaliczyli kilka pośliźnięć. Po Mszy Świętej o 18.00 zorganizowaliśmy ognisko w miejscu na to przeznaczonym za budynkiem szkolnym. Wybraliśmy idealną porę, gdyż wówczas wyłączyli prąd.


Dzień 9.
Niedziela, 10 sierpnia 2014
Obudził nas słoneczny poranek. Postanowiliśmy zatem wykorzystać pogodę i pojechaliśmy nad Solinę. Najpierw obejrzeliśmy po drodze ogromną elektrownię wodną, która zrobiła na nas potężne wrażenie. Po półgodzinnym filmie wprowadzającym w tematykę mogliśmy ją zwiedzić od wewnątrz i zobaczyć jej działanie. Niezwykłym zaskoczeniem była dla nas utrzymująca się temperatura 5o C. Postanowiliśmy także jechać na plażę. Solina jest przepiękna. Choć dno jest kamieniste, wielu korzystało z kąpieli. Inni używali rowerów wodnych, pozostali wybrali się na lody i zapiekanki oraz fast-foody. Zbieraliśmy się do autokaru przechodząc przez promenadę z pamiątkami. Wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele.


Dzień 10.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2014
Tego dnia mogliśmy pospać nieco dłużej. Wybraliśmy się do Myczkowic, gdzie zwiedziliśmy niebywałe miniatury, makiety i prototypy 140 cerkwi grekokatolickich, prawosławnych i kościołów rzymskokatolickich.. Park znajduje się na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W pobliżu zauważyliśmy także Ogród Biblijny oraz mini ZOO.  O 13.30 wyruszyliśmy na przejażdżkę ciuchcią - kolejką leśną - kursującą na trasie Smolnik ? Przysłup. Stacja główna, gdzie wsiadaliśmy, znajduje się w Majdanie. Obserwowaliśmy cudowne widoki gór, lasów i przepływających strumyków. Przez Cisną dotarliśmy do ostatniej stacji, skąd po postoju i posiłku wróciliśmy do Majdanu, a następnie do bazy. Podróż minęła w przyjemnym klimacie i wesołej atmosferze.


Dzień 11.
Wtorek, 12 sierpnia 2014
Od samego rana przygotowywaliśmy się do zawodów i konkurencji sportowych. Tego właśnie dnia pan Marcin przygotował na hali mnóstwo konkurencji, oczekując silnych rywalizacji i dobrej konkurencji. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy ? starsze dziewczyny z młodszymi chłopcami oraz starsi chłopcy z dziewczynkami młodszymi. Zabawa była niezwykle zacięta i wszystkim przypadła do gustu. Później rozegrano finałowe mecze tenisa. Wieczorem po raz ostatni zagraliśmy w siatkówkę na hali. Nastąpiło także podsumowanie obozu, wręczenie dyplomów przygotowanych przez panią Anię, rozdanie nagród za uczestnictwo w obozie, aktywność, czystość utrzymywaną w pokojach i zawody sportowe. Obozowanie w szkole zakończyło się na szczęście bez zielonej nocy, tylko niektórzy z uczestników pofarbowali sobie dobrowolnie włosy na modny kolor: szalony rudy.


Dzień 12.
Środa, 13 sierpnia 2014
Szybkie pakowanie i ostatnie pożegnanie z Bieszczadami. Monotonna podróż do domu deszczowego dnia przerwaliśmy wyprawą do Parku Wodnego w Krakowie, który jest największą hala basenową w Polsce. Zabawom nie było końca. Do Pępowa ze łzami w oczach i Bieszczadami w sercu wróciliśmy o godz. 22.15.

 

Biuro parafialne

Program Duszpasterski 2022/2023
"Wierzę w Kościół Chrystusowy"



Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi
ul. Stanisławy Nadstawek 2.
63-830 PĘPOWO


Konto Parafialne:
38 1090 1362 0000 0001 3335 0248


Tel. 655-736-302

pepowo@archpoznan.pl

Czynne:
Wtorek           16,00 - 17,00
Środa               9,00 - 11,00
Czwartek        16,00 - 17,00
Piątek             19,00 - 20,00

św. Jan Paweł II

Msze św. i nabożeństwa

w Niedziele:
godz. 7.00, 8.30, 9.45,
(Czeluścin: 10.45) 11.30, 18.00

 

w dni powszednie:
poniedziałek, wtorek g. 7.30, 18,00

środa, piątek g. 17.00, 18.00

czwartek, sobota g.8.30, 18.00

 

Nabożeństwo do św. Jadwigi

Wtorek godz. 18.00

Nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
Środa, godz. 18,00

Msza św. i  Koronka
do Miłosierdzia Bożego
w intencji o liczne i święte

powołania kapłańskie,

zakonne i misyjne
Czwartek, godz. 8,30

 
Nowenna
do Świętego Krzyża
Piątek, godz. 18,00

I Sobota Miesiąca
Różaniec i adoracja, g. 8,30
Msza św., godz. 9,15

Godzinki o Niepokalanym
Poczęciu NMP
Niedziela, godz. 6,30

 

Duchowa Adopcja
od marca do listopada
25 dnia miesiąca godz. 17,30

Msza św. Fatimska
(od maja do października)
13 dnia miesiąca godz. 20,00
Msza św., adoracja, apel

I Komunia Święta

11 i 12 maja

 

 Chrzest św.

Msza św. chrzcielna - trzecia sobota miesiąca godz. 16.00

 

Katecheza

dla rodziców i chrzestnych

przed chrztem dzieci czwartek przed trzecią sobotą miesiąca godz. 18.30

? 2014 Parafia św. Jadwigi w Pępowie

Realizacja strony:
Inter IT - Obsługa Informatyczna